Zabiegi firmowe dr Irena Eris / DERMAGENIQ - CZYNNIK WZROSTU KOMÓRKOWEGO

Jedną z podstawowych funkcji komórek w skórze jest wiązanie różnych elementów międzykomórkowych, w tym także czynników wzrostu (ang. Human Growth Factor, HGF) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek.
Czynniki wzrostu pełnią wiele funkcji: są przekaźnikami międzykomórkowymi, biorą udział w podziałach i wzroście komórek oraz w produkcji i dystrybucji kolagenu i elastyny.
W 1986 roku naukowcy Stanley Cohen i Rita Levi-Montalcini otrzymali nagrodę Nobla za pracę na temat roli Epidermal Growth Factor i Nerve Growth Factor w biologii komórek. Ich badania dały podłoże dla licznych zastosowań HGF, zwłaszcza w regeneracji tkanek i poprawy kondycji skóry.

CZYNNIK WZROSTU KOMÓREK zastosowany w zabiegu DERMAGENIQ jest unikalnym białkiem otrzymywanym w procesie zaawansowanych technik inżynierii biomedycznej. Jest białkiem o niespotykanej dotąd stabilności i sile działania. Stymuluje syntezę DNA i proces mnożenia się komórek skóry. Przedłużając aktywność metaboliczną i replikacyjną fibroblastów, warunkuje ich właściwości regeneracyjne i potencjał do samoodnowy. Komórki poprzez stymulację syntezy substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – spowalniają procesy starzenia się i wydłużają biologiczną aktywność skóry.

powrót do listy zabiegów

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.