TRYCHOLOGIA / INFUZJA TLENOWA

Polega on na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry wysoko-cząsteczkowego tlenu przy użyciu wysokiego ciśnienia. Tlen jest skoncentrowany do średnio 93-96%. W zależności od ciśnienia, zabieg dedykowany jest różnym problemom skórnym. Przy zastosowaniu ciśnienia 1-2 barów, działamy głównie wtłaczając przy pomocy urządzenia substancje aktywne z ampułek lub lotionów trychologicznych dobranych indywidualnie do problemu pacjenta. Ciśnienie to działa korzystnie przy problemach z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Ciśnienie 3 bary i więcej to działanie na dermatozy skórne. Wykorzystuje się wtedy również chlorek sodu.

Duża kondensacja tlenu podczas zabiegu działa korzystnie przy zwalczaniu bakterii beztlenowych propriobacterium acnes, których kolonizacja prowadzi do trądziku, a w przypadku skóry głowy, do zapalenia mieszka włosowego.

Infuzja tlenowa przyspiesz procesy gojenia się stanów zapalnych i procesy regeneracji. Tlen przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu poprawia się ukrwienie naszej skóry i szybkość dostarczania składników odżywczych do mieszków włosowych. Dlatego zabieg sprawdzi się bez wątpienia przy wypadaniu włosów spowodowanym chronicznym stresem, gdzie ukrwienie skóry jest zaburzone.

Zabieg nie ma powikłań ani skutków ubocznych. Mogą go wykonywać również kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Jak w przypadku wszystkich zabiegów i kuracji, warto wykonać go w serii, którą najlepiej ustalić indywidualnie ze swoim prowadzącym trychologiem

powrót do listy zabiegów

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.