KWAS SALIPEEL

Czym jest peeling salipeel?

Peeling na bazie kwasu salicylowego.  Jest pomocny w terapii trądziku - rozpuszcza cement międzykomórkowy, odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju, działa również przeciwbakteryjnie. Jest szczególnie polecany w terapii trądziku pospolitego,  ze zmianami ropnymi oraz zapaleniu mieszków włosowych.

Jak działa peeling salipeel?

Ogólne działanie kwasu BHA jest bardzo podobne do kwasów owocowych AHA, czyli reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Kwas salicylowy jest ponadto związkiem spokrewnionym z aspiryną (chemiczna nazwa aspiryny to kwas acetylosalicylowy) i tak jak ona posiada pewne właściwości przeciwzapalne, sprzyja więc procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku, zapobieganiu tworzeniu się wyprysków i likwidowaniu tzw. „zaskórników". Z tego względu kwas salicylowy polecany jest dla cer trądzikowych, lecz również suchych z problem zanieczyszczeń w strefie T, ponieważ nie ma właściwości wysuszających.
 

Jak wygląda zabieg?

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 15 min, a średni czas nałożenia kwasu przed neutralizacją 3-7 min, w zależności od rodzaju patologii, cech rasowo-genetycznych oraz fototypu skóry. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie, szczypanie, które ustępuje po neutralizacji kwasu. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta (w zależności od stopnia głębokości zabiegu). W następnych dniach (1-3), może dojść do dyskretnego złuszczanie naskórka. Peelingi kwasem salicylowym są dobrze tolerowane przez wszystkie typy skóry.

Jakie zapewnia efekty?

Działa złuszczająco, usuwa zbędny zrogowaciały naskórek, pobudza to proces odnowy skóry.
Ma działanie przeciwzapalne. Oczyszcza skórę z zaskórników, zmniejsza łojotok.
Wykorzystuje się w leczeniu trądziku pospolitego, różowatego, zapaleniu mieszków włosowych.
Zabieg wzmacnia naczynka krwionośne i odmładza skórę. Może być stosowany nie tylko na twarz, ale i na ciało.
W trądziku – pomaga oczyścić pory, usunie zaskórniki i blizny, zmniejszy łojotok skóry, odmłodzi skórę,
zwiększy jej napięcie.
 

Jak należy przygotować się do peelingu?

Na około tydzień przed wykonaniem zabiegu peelingu nie należy stosować woskowania, depilacji, elektrolizy, dermabrazji, retinoidów oraz preparatów drażniących skórę.

Jak należy postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).
 

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów?

Pełna kuracja wymaga na ogół serii zabiegów (4 - 6) wykonywanych, co 2 - 4 tygodnie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywanie zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: alergie skórne, opryszczka, terapia pochodnymi witaminy A. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować retinoidów ani preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem.

powrót do listy zabiegów

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.