Makijaż permanentny / MAKIJAŻ BRWI

Makijaż Conture®Make-up utrzymuje się od 3 do 5 lat i zależne jest od indywidualnej szybkości regeneracji naskórka u klientki. Zabieg trwa od 1,5h do 2,5h.

*PROMOCJA NIE DOTYCZY WYKONANIA PRZEZ  mgr ILONA SASAK 
Istnieje kilka metod makijażu permanentnego brwi, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów. Zabiegi możemy podzielić zarówno ze względu na intensywność rezultatu, jak i technikę wykonania.Brwi – metoda ombre

Metoda ombre polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu o różnym natężeniu koloru. Technika ta pozwala na uzyskanie efektu stopniowania koloru, od najjaśniejszej nasady do najciemniejszej końcówki. Górna, jaśniejsza krawędź brwi zostaje delikatnie rozmyta, a dolna precyzyjnie podkreślona, co daje wciąż naturalny, ale zdecydowanie bardziej wyrazisty efekt.

Brwi – metoda cienia

Metoda cienia, ze względu większy stopień podkreślenia i wyrazistości, polecana jest osobom, które na co dzień decydują się na mocniejszy makijaż. Tradycyjna metoda cienia wykonywana jest na całej powierzchni łuku brwiowego i mocno podkreśla rysy twarzy. Metoda ta pozwala również na całkowitą zmianę naturalnego kształtu brwi i „narysowania” nowego. Końcowy efekt jest podobny do tego, jaki uzyskujemy bezpośrednio po nałożeniu henny na brwi.

Brwi – metoda pudrowa

To metoda, która polega na wprowadzeniu pigmentu tuż pod powierzchnię naskórka. Jest to metoda pigmentacji, która nie tworzy stopniowania koloru, ale pozwala na uzyskanie lekkiego i delikatnego efektu.

Dobrze wymodelowane i delikatnie podkreślone brwi stanowią ozdobę każdej twarzy, podkreślają oczy, uwydatniają nasze rysy i często sprawiają, że dalszy makijaż nie jest już niezbędny. Właśnie z tego powodu warto przemyśleć wybór odpowiedniego zabiegu makijażu permanentnego brwi – szczególnie jeśli nasze naturalne włoski są delikatne i mało widoczne, a kształt nie jest symetryczny i wyraźnie zdefiniowany.
Przed zabiegiem:

Brwi najlepiej nie regulować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha – należy ją nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, skóra jest wówczas gładka, elastyczna i przy odpowiedniej pielęgnacji – nawilżona.

Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują się w takim stanie dłuższy czas.
Po zabiegu:

Tuz po zabiegu brwi są dużo bardziej intensywne. Efekt ten będzie się utrzymywał od 4-7 dni. Po tym czasie kolor zblednie. Konieczne jest dopełnienie po ok 3-6 tygodniach

– Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
– Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
– Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu

Starać się nie przesuszyć pigmentowanej skory oraz unikać mocnego opalania. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu.

Przeciwskazania:

  •     cukrzyca (jeśli jest wyrównana można robić)
  •     przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie)
  •     łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy)
  •     czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybicze, wirusowe
  •     infekcje, stany podgorączkowe
  •     przyjmowanie leków przeciw zakrzepowych
  •     bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska)
  •     ciąża
  •     choroby siatkówki i rogówki oka

ODCZUCIA KLIENTKI: opis i zdjęcia

Cześć! 

Post o makijażu permamentnym na moich oczach, czyli kreski górne i dolne już był(KLIK) :) Teraz przyszła pora na makijaż permanentny brwi, pokażę Wam wszystko od początku do końca :) Zabiegowi poddała się moja mama(tak tak! Taki makijaż w każdym wieku się sprawdza!), która również wcześniej miała zrobione kreski górne i dolne, a w trakcie korekty po miesiącu zdecydowała się również na brwi :) 
Makijaż oczywiście wykonywany w salonie kosmetycznym Pani Ilony Sasak w Bytomiu :)
 
No ale zacznijmy od początku :) Wiadomo, przed przystąpieniem do zabiegu trzeba wypełnić ankietę dotyczącą chorób itd, która pozwoli nam wykluczyć wszelkie przeciwskazania do zabiegu :) 
Makijaż permanentny brwi przyda się każdej kobiecie, która ceni wygodę i świetny wygląd swoich brwi, a ich naturalne nie do końca im na to pozwalają - można go wykonać przy całkowitym braku brwi, przy rzadkich i nie równych brwiach, ale także można zagęścić i wyrównać brwi, które są dość gęste. Metod makijażu permanentnego brwi jest kilka, ale chyba najbardziej naturalną i najlepszą moim zdaniem jest metoda piórkowa, w której malujemy cieniutkie włoski, można też troszeczkę pocieniować by uzyskać jeszcze lepszy efekt :) 
 
Naturalne brwi mojej mamy:
Przygotowanie do zabiegu, czyli znieczulenie powiek pod kreski i brwi maścią emla w opatrunku okluzyjnym: 
Poprawka i pogrubienie kresek na powiece górnej i dolnej:
Przystępujemy do makijażu permanentnego brwi :)  Na początek trzeba wybrać kolor tuszu - dla mojej mamy wybrałyśmy chłodny ciemny brąz (o ile mnie pamięć nie myli kolor nazywał się Tabac, oraz troszke jaśniejszy brąz na tło) - pamiętajmy że ciepłe odcienie brązu kiepsko będą wyglądać w momencie blaknięcia tuszu, bo będą nabierały rudawego odcienia. Następnie Pani Ilona narysowała mojej mamie kształt brwi, który oczywiście trzeba było zatwierdzić lub jeśli coś nie pasuje to nanieść zmiany :)
Następnie Pani Ilona zaczęła wykonywać właściwy makijaż:
 Jak widać po starciu nadmiaru tuszu makijaż wcale nie jest taki intensywny :)
 Następnie miedzy włoskami ciemniejszymi maluje się jaśniejsze jeśli chcemy zrobić im tło i złagodzić troszkę efekt:
 Brewki zaraz po zrobieniu prezentują się tak:
No i porównanie brwi przed i kilka dni po zrobieniu makijażu permanentnego - efekt jest łagodniejszy niż zaraz po zrobieniu :)
Ten makijaż oczywiście wymaga jeszcze korekty po około miesiącu od wykonania, by wszystko ładnie wyrównać i utrwalić efekt :)

Jeśli chodzi o nasze naturalne brwi, to oczywiście posiadając makijaż permanentny nadal musimy regulować swoje własne brwi jeśli włoski nam rosną poza nimi. Jeśli mamy bardzo jasne włoski, które się wyróżniają na tle makijażu, należy je przyciemniać np henną w odpowiednio dobranym kolorze. Makijaż permanentny brwi nie sprawia, że już wcale się nie musimy nimi zajmować, ale mamy cały czas kształtne i wyraźne łuki brwiowe - a wiadomo, brwi to podstawa makijażu :)
Makijaż permanentny brwi w salonie Pani Ilony kosztuje obecnie w promocyjnej cenie 800 zł - myślę że jest to cena całkiem przystępna :)
 

Jak Wam się podoba?

 


powrót do cennika

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.