MAX PEELING (KAWITACJA + SONOFOREZA)

Do zabiegów medycznych, diagnostycznych, a ostatnio także zbiegów dermatologiczno-kosmetycznych stosowane są fale dźwiękowe o różnej częstotliwości.

W dermatologii i kosmetyce znajdują zastosowanie ultradźwięki o częstotliwości 3MHz, 1MHz oraz od 22-30 tys.Hz. Ostatnie badania wykazały, że najlepszą penetrację w skórze uzyskuje się przy małych częstotliwościach dźwięków. Działanie ich opiera się głównie na działaniu mechanicznym, termicznym, chemicznym.

Działanie mechaniczne powoduje mikromasaż tkanek, termiczne działanie prowadzi do przekrwienia i rozpulchnienia, chemiczne powoduje zmiany strukturalne białek w komórkach skóry. Ułatwia to penetrację substancjom leczniczym, preparatom które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, zmniejszają rumień, przyspieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego. Także w leczeniu skóry suchej, złuszczającej się, niedotlenionej, wiotkiej, poszarzałej, z objawami zmęczenia i pierwszymi zmarszczkami ultradźwięki, a przede wszystkim wywoływany przez nie efekt sonoforezy (głębokie wtłaczania preparatów do skóry - tak modnie dziś nazywaną mezoterapią bezigłową).

Przy pomocy fali ultradźwiękowej wywoływany jest także efekt kawitacji ultradźwiękowej ,która znajduje zastosowanie jako forma oczyszczania, liftingu i odżywiania skóry.

Zastosowanie ultradźwięków znajduje również miejsce w zwalczaniu cellulitu, gdyż przyspieszają metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, działają mechanicznie powodując jakby rozpad skupisk tłuszczu, zwiększają ukrwienie i poprawiają krążenie .Jednocześnie wprowadzany jest preparat przyspieszający metabolizm komórek tłuszczowych, jak np. kofeina, escyna. Zabiegi te można stosować samodzielnie jak i w skojarzeniu z innymi zabiegami.


Przeciwskazania

  •     ciąża
  •     choroby nowotworowe


Zabiegi wykonuje się w zależności od schorzenia lub celu z różną częstotliwością

powrót do listy zabiegów

O NAS

ILONA SASAK KOSMETOLOGIA

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie.

Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę, fachową pielęgnację, szeroko rozwinięte usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, pedicure leczniczy, manicure, modelowanie sylwetki. Zadbamy o Wasze dobre samopoczucie i relaks.